ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

מה עדיף – לייבא בעצמכם או לפנות ליבואן מנוסה?

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

הרצאה אונליין חינם:
ככה מייבאים לישראל באסטרטגיה אחת פשוטה

בהרצאה נלמד:

הירשם לשידור עכשיו:

בין אם העסק שלכם כבר קיים או שהוא בתהליכים, עליבאבא הוא אתר מצויין שיעזור לכם לבנות או להגדיל את העסק ואת טווח המוצרים אתם מציעים. יש בו מיליוני ספקים ויצרנים ומגוון עצום של סחורות מאינסוף סוגים – במחירים מטורפים. לייבא מעליבאבא לבד זה אפשרי, אם יש לכם את הידע הדרוש. תהליך הייבוא אומר שאתם צריכים לבחור, להזמין ולהכניס מוצר כלשהו לארץ. בשונה מאיביי או עליאקספרס, בעליבאבא אתם לא לוחצים על Buy Now, מכניסים כתובת והמוצר בדרך אליכם. ייבוא מסחרי זו פרוצדורה אחרת לגמרי.

איך תדעו אם הייבוא שלכם נחשב למסחרי? הגבול בין ייבוא מסחרי לייבוא אישי הוא די מעומעם. הגבול בין ייבוא אישי למסחרי לכל מוצר ומוצר קבוע בחוק ונמצא בטבלאות המכס. יש מקרים שבטבלאות המכס כתוב במפורט “עד 5 יחידות ממוצר X ייחשב כייבוא אישי, מעבר לזה – מסחרי”, אבל לגבי רוב המוצרים הגבול לא משורטט בצורה ברורה כזאת. אם אתם לא בטוחים, תחשבו על השימוש הסביר במוצר אותו אתם מייבאים. אף פקיד מכס לא יאמין לכם שאתם מייבאים ל”שימוש אישי” 500 יחידות של צעצוע, אלא אם תוכיחו שיש לכם 100 ילדים בבית. גם 15 פלאפונים אגב, לא נחשבים כייבוא אישי. כשאתם מייבאים בשביל למכור, אל תנסו להתחמק מהמכס או לעקוף אותו. זה לא משלם וזה לא חוקי. לטווח הארוך, הרבה יותר משתלם לכם להצהיר על ייבוא מסחרי ולפתוח עוסק חוקי מאשר להסתבך עם המכס.

 

מסתובבות שמועות ששיעורי המכס הם 50% או אפילו 70%. אבל זה לא המצב באף מקרה. שיעורי המכס נעים בכיוון של 0% עד 12% (לרוב המוצרים), תלוי במוצר ומאיפה הוא מגיע. אין מה לחשוש מלשלם מכס כחוק, זה לא יפגע ברווחיות המוצר שלכם.

אם לא המכס, מה גורם למחירים בארץ להיות גבוהים משמעותית?

שהמחירים גבוהים בעיקר בגלל שתי סיבות: 

1. רוב המוצרים עוברים בערך 6 תחנות (6!) מהיצרן ועד ללקוח הסופי. כל תחנה מוסיפה עוד למחיר המוצר. 

2. שיטת התמחור של היבואנים בארץ יצאה משליטה. 

היבואן נוסע לסין, יוצר קשרים עם ספקים, מקבל מחירים סבירים מהיצרן, מוסיף על זה עלויות משלוח, מיסים עלות מוצר ו… כמה אקסטרות בשביל עצמו.

במילים אחרות: עסקים שפונים ליבואנים המסורתיים וקונים מהם סחורה לא יודעים ברוב המקרים ממה מורכב המחיר הכולל. ככה אפשר להוסיף עוד כמה דולרים במחיר המוצר בלי שהלקוח ירגיש. 
אבל הצרכן הסופי מרגיש את ההבדלים האלה בהחלט.
 

מעבר לזה, יבואנים דורשים אחוזים מגובה העסקה כולה (תסכימו שזה לא תמריץ טוב כדי להשיג לך מחיר מוצר נמוך) אם זה משתלם לכם כבעלי עסק, הכל טוב. אבל… אם הייתם מדלגים על חלק גדול מהתחנות בהן עוברת הסחורה הייתם מקטינים משמעותית את מחיר המוצר. 

אתם גם קונים אותו במחיר נמוך (=סיכון נמוך) וגם מוכרים במחיר שקשה להתחרות בו (=לקוחות קונים יותר), אז אתר עליבאבא משנה את כל המשחק בשביל בעלי העסקים בארץ.

כשאתם נכנסים לדף מוצר בתוך אתר עליבאבא, רואים טווחי מחירים ומבינים מהי כמות הספקים שמוכרים את המוצר שלכם, אתם מקבלים מושג כמה המוצר אמור לעלות באמת. וככה יש לכם שליטה מלאה על העלויות.

 

לסיכום, כל אחד יכול ללמוד לייבא ולעשות את זה בעצמו דרך עליבאבא

עם זאת, זה לא מתאים לכולם. כי לייבא באופן מסחרי זה דורש ידע.
בתכל’ס, השאלה האם כדאי לכם לייבא בעצמכם או לקחת בעל מקצוע שיעשה את זה למענכם היא שאלה שאפשר לענות עליה בחישובים פשוטים של הוצאות מול הכנסות מוערכות, הכל בסוף מסתכם בשורת הרווח התחתונה.

הרצאה אונליין חינם:
ככה מייבאים לישראל באסטרטגיה אחת פשוטה

בהרצאה נלמד:

הירשם בשידור עכשיו:

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואטסאפ

עוד מאמרים בנושא:

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר