ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

האם זה אפשרי לייבא לבד מעליבאבא?

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

הרצאה אונליין חינם:
ככה מייבאים לישראל באסטרטגיה אחת פשוטה

בהרצאה נלמד:

הירשם לשידור עכשיו:

Alibaba היא פלטפורמה למסחר באינטרנט. בעליבאבא יש בה מיליוני ספקים ויצרנים סיניים (וגם קצת לא סינים), ודרכה אפשר למצוא כל סוג סחורה אפשרי, לקנות אותה ולייבא אותה באופן מסחרי (בכמויות גדולות). בעליבאבא יש ממש הכל, אפשר לקנות שם אפילו מטוסים!

יש מספר יתרונות לביצוע עסקאות דרך עליבאבא. היתרונות העיקריים הם נגישות המוצרים, מחירים נמוכים ותחרות קשה שמתחוללת בין הספקים. בשונה מייבוא מסורתי (בו היינו טסים לסין, אוספים קטלוגים ומכירים רק אחוז קטן מהספקים), בייבוא מעליבאבא יש לכם קטלוג אינסופי של ספקים ומוצרים שילחמו עליכם.

התחרות המאסיבית בעליבאבא יוצרת מצב בו אנחנו כקונים תמיד נמצאים בעמדת מיקוח חיובית מול הספקים. ואנחנו יכולים לדרוש תנאים טובים יותר בעסקה. מחיר טוב יותר, אספקה מהירה, איכות גבוהה יותר ועוד. כל היתרונות האלה הפכו את הקניה בעליבאבא משתלמת מאוד עבור יבואנים.

הספקים בתוך עליבאבא ייתנו לכם שירות יוצא מן הכלל בשביל חוות דעת טובה בתוך המערכת של עליבאבא. אבל למה הספקים בעליבאבא נלחמים כל כך קשה לרצות את הלקוח? פשוט כי זה שווה להם המון כסף. עליבאבא היא מקור לקוחות בלתי נדלה בשבילם ככה ששווה להם להשקיע בלקוח ובחוויה שלו.

אבל האם ייבוא מעליבאבא יכול להעשות בלי יבואן או איש מקצוע? התשובה היא : כן, אבל זה לא מתאים לכל אחד. נתחיל מזה שכל עסק בישראל יכול לייבא באופן מסחרי, כן, גם עוסק פטור. יש מוצרים שדורשים רישיון ייבוא, ואחרים שדורשים תקן מיוחד כדי להכניס אותם לארץ. אבל רוב המוצרים לא דורשים רישיון או אישורים מיוחדים. בסחורות האלה אפשר פשוט לשלם מכס, מע”מ ולהכניס לארץ. כלומר, באופן כללי כדי להביא לארץ סחורה בכמויות רק צריך להיות רשום כעסק.

אבל, ייבוא מסחרי לא מתאים לכל אחד. כמו בכל תחום, יש הרבה ללמוד ולהבין לפני כן, ולא כל אחד מעוניין להתמחות בפרטים הטכניים של הייבוא. זה קצת כמו להגיד שכל אחד יכול לתכנת. אבל האם כל אחד רוצה ללמוד לתכנת ברמה גבוהה מאוד? לא. כדי להבין אם אתם בכלל רוצים לייבא בעצמכם אני ממליץ לכם להתחיל ללמוד את היסודות לפני כן. לייבא “על עיוור” יכול לעלות לכם הרבה כסף. כשאנחנו לוקחים סיכונים בכסף – כדאי לעשות אותם מחושבים.

 
 כשאתם קונים בעליבאבא זה ממש לא כמו לקנות באיביי. אין עגלת קניות וכפתור “קנה עכשיו”. קודם צריך לתקשר עם הספק, לוודא שאתה מבין את כל עלויות המשלוח, מכס, מיסי נמל, עמילות ורק אחרי זה להזמין. בשלב ההזמנה אתם צריכים לוודא שאתם משלמים בצורה מאובטחת. כי למרות שהספקים בעליבאבא נחשבים אמינים – במסחר מרחוק צריך לנקוט בכל אמצעי זהירות שאפשר. הנה 2 טיפים שיחסכו לכם הרבה כסף בהזמנה מעליבאבא:
 

1. שלחו שירות בדיקה Inspection Service למפעלי הספק/היצרן לפני שאתם מייבאים את הכמות העיקרית של הסחורה שלכם. בתהליך הקניה בעליבאבא אתם יכולים לבחור בין 2 חברות גוף שלישי שיגיעו פיזית למקום הכנת הסחורה, יספרו בשבילכם את הכמות, יוודאו את האיכות, ויצלמו לכם את המוצר לפני שהוא יוצא. עלות של בדיקה כזו היא 180$ ושווה לכם מאוד.

 
2. תמיד תזמינו דוגמית של המוצר שלכם לפני ההזמנה הגדולה, ותדאגו שהיא כבר תהיה מותאמת אישית לדרישות שלכם. אם אתם מזמינים מוצר שמודפס עליו הלוגו שלכם – תדרשו דוגמית שהלוגו כבר מודפס עליה. ככה תדעו בדיוק איך ייראה המוצר שלכם, ולא תהיו מופתעים בסוף.
 

אז לסיכום, אתם יכולים ללמוד ייבוא מעליבאבא ולהזמין בעצמכם. כן. אבל האם כל אחד רוצה בזה? לא ממש.

הרצאה אונליין חינם:
ככה מייבאים לישראל באסטרטגיה אחת פשוטה

בהרצאה נלמד:

הירשם בשידור עכשיו:

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואטסאפ

עוד מאמרים בנושא:

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר