ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

7 טיפים שעוזרים לי להוזיל ולייעל את עלויות המשלוחים ביבוא מסחרי

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

ליאם רובין - יבואן בקורמו קורס

הרצאה אונליין חינם:
ככה מייבאים לישראל באסטרטגיה אחת פשוטה

בהרצאה נלמד:

הירשם לשידור עכשיו:

במאמר הקודם דיברנו על אופציות משלוח ביבוא מסחרי.

במאמר הזה נדבר על 7 טיפים שיעזרו לנו לייעל ולהוזיל את עלויות המשלוחים שלנו. המשלוח הוא חלק בלתי נפרד מעלות המוצר הסופי, ברגע שנדע לייעל ולהוזיל את עלויות המשלוח שלנו, נוכל לייצר רווח גדול יותר לכל עסקת יבוא מסחרי שנעשה.

אז בואו נתחיל,

1. בחרו את צורת המשלוח הטובה ביותר.

​ברגע שאנחנו יודעים את הכתובת ממנה אנחנו מוציאים את הסחורה למשלוח, את המידות והמשקל של הסחורה, אנחנו כבר יכולים להתחיל לברר לגבי משלוח לעסקת היבוא המסחרי שלנו. במאמר 2 בסדרה, דיברנו על האופציות הסטנדרטיות הקיימות לנו, בחרו את אחת האופציות בקפידה תוך כדי שהם תואמים לכם לזמן שאתם צריכים שהסחורה תגיע והעלות שתתאים לכם כדי לייצר רווח מהעסקה. המלצה, במידה ויש לכם משלוח עם נפח ומשקל גדולים, השתדלו לתכנן אותו כך שתוכלו לשלוח אותו במשלוח ימי ולחסוך בעלויות. *המשלוח הוא כמובן לא ההוצאה היחידה שלכם בתהליך היבוא המסחרי. ישנם גם המיסים, האגרות וההיטלים ועלויות תקנים / אישורים במידת הצורך, שאם לא מודעים להם יכולים להפוך עסקה ללא רווחית, חשוב לשים לב אליהם, במאמר זה אנחנו מתמקדים בנושא השילוח ולכן לא נפרט עליהם כרגע.

2. תשוו מחירים מול כמה משלחים ומצאו את המשלח הטוב לכם.

פניתם למשלח אחד וקיבלתם הצעת מחיר? מעולה! רק כדי לוודא שאתם מקבלים את ההצעה הנכונה והמשתלמת לכם, פנו למספר משלחים, במיוחד אם זו פעם ראשונה, תשוו מחירים, תשוו את איכות השירות שכל אחד נותן, תשוו את צורת העבודה מול כל משלח ובחרו לכם את המשלח הנכון והמשתלם לכם. להשוות זה חשוב במיוחד אם אתם הולכים להקים עסק שמתבסס על יבוא מסחרי של מוצר/ים שלכם, בהתחלה זה יהיה טיפה מתיש ותצטרכו לבחון תוצאות בפועל של כל משלח ואולי חלק לא יתאימו לכם מכל מיני סיבות, (עמידה בזמנים, מחיר, שירות, זמינות) אך ברגע שתמצאו את המשלח שתוכלו לעבוד איתו חלק ובאופן רציף, זכיתם בנכס מאוד חשוב שיוזיל וייעל לכם את עלויות וזמני המשלוחים.

3. תשתמשו במשלוח אווירי רק שאתם “חייבים”.

משלוח אווירי מומלץ לשימוש רק אם חייבים. מתי חייבים? ברגע שיש לנו מטען מאוד חשוב, רגיש או יקר ואנחנו רוצים להימנע ממצב שהוא נמצא על אוניה שמפליגה בים במשך 30 יום, עם עוד אלפי או עשרות אלפי מכולות וכל יום שהוא נמצא בתהליך של שילוח יכול להיגרם לו נזק. אופציה נוספת, אנחנו עומדים בפני הזדמנות שיש לה דד ליין ואנחנו חייבים את הסחורה כאן ועכשיו, כמה שיותר מהר. לרוב אני לא אמליץ על לעשות את תהליך היבוא המסחרי בצורה “חפוזה” כי זה כן תהליך שכדאי להיערך אליו כמה שיותר, אבל במידה שאין ברירה וזה עדין יוצא משתלם, השתמשו במשלוח האווירי ודאגו שכבר במשלוח הבא או זה שאחריו תוכלו להמשיך לייבא את הסחורה במשלוח ימי.

4. תבינו את המשקל והנפח של ההזמנה שלכם ובמידת האפשר, עשו אופטימיזציה לאריזות שלכם.

כמה שאלות חשובות שכדאי לשאול את הספק שלכם, ברגע שהבנתם שזה הספק שאתם רוצים לעבוד איתו:

  • מה צורת האריזה של המוצר?

  • כמה יחידות נכנסות באריזה?

  • מה המשקל נטו והנפח של כל אריזה כזו?

  • כמה אריזות יש בכל ההזמנה?

ככל שתדעו את הנתונים האלו מראש, תאכלו להתחיל לברר לגבי המשלוח, לתכנן ולתזמן את המשלוח, לקבל אינדיקציה למחיר המשלוח ובסופו של דבר להבין את מחיר המוצר בארץ. בנוסף תוכלו לנסות למצוא פתרונות יצירתיים בעצמכם או עם הספק כדי להוריד את הנפח ו-או המשקל של האריזות שלכם ולצמצם את עלויות המשלוח, שכן הן נגזרות באופן ישיר מנתון זה. ​

5. תקנו בכמות הגדולה ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

דוגמא קלאסית מחיי היום-יום שלנו, הזמנתי משלוח ממקדונלדס ודמי המשלוח להזמנה שלי היא 10 שקלים. במידה וקניתי ארוחה אחת ב-50 ₪, יצא ששילמתי על הארוחה 60 ₪ כולל המשלוח. במידה ולקחתי 4 ארוחות, יצא ששילמתי על כל ארוחה 52.5 ₪ כולל המשלוח. אז כשמבצעים משלוח ביבוא מסחרי, צורת ההסתכלות קצת דומה, יש לנו הוצאות קבועות שנשלם בכל משלוח, ככה שאוטומטית ככל שנגדיל את הכמות העלויות האלו יהיו מזעריות ביחס לסחורה. ​ בנוסף יש כל מיני תקרות שאם שוברים אותן מקבלים מחיר טוב יותר. לדוגמא, ל-50 קילו שילוח אווירי משנגחאי לנתב”ג נקבל מחיר של 9$ לקילו ואילו לשילוח אווירי של 200 קילו נקבל מחיר של 7$. *מחירים לדוגמא בלבד. כנ”ל גם במשלוחים הימיים, במידה ויש לנו אפשרות למלא מכולה או כמות הקרובה למכולה שלמה, (FCL מהמאמר הקודם בסדרה) יהיה לנו משתלם משמעותית מאשר לבצע משלוח של מטען חלקי. וכמובן, זה פועל ככה גם מול הספק, כמות גדולה יותר = כח קניה גדול יותר = מחיר יותר טוב מול הספק ומול המשלח.

6. איחוד סחורה.

טיפ זה נשען על הטיפ הקודם, כמות גדולה יותר = משלוח זול יותר ליחידה, ככה שאם יש לכם כמה הזמנות בתקופה קצרה, נסו לתכנן זאת שהם יוכלו לצאת באותו זמן ואותו משלוח ותחסכו הרבה בעלויות. או אם אתם רוצים למכור מוצר ומעבר ליבוא שלו אתם עושים משהו נוסף בארץ שעולה לכם גם לא מעט כסף וגם לא מעט זמן, למשל אריזות, תוויות, מוצרים משלימים וכו.. נסו לבדוק אופציה של לייבא גם את הדברים הללו במקביל ולחסוך גם בעלויות של הדברים הנוספים שאתם עושים כדי למכור את המוצר בסוף ללקוח הסופי. אופציה נוספת לאיחוד סחורה במצב שאתם יוצרים מוצר שהוא “חבילה”, הכוונה לקחת מספר מוצרים, היוצרים מוצר אחד ולארוז אותם באריזה אחת, ככה תוכלו לייעל ולחסוך בנפח הסחורה שלכם, ושוב חיסכון בנפח הסחורה לרוב = הוזלה בעלויות המשלוח.

7. תכננו, תכננו, תכננו.

תכננו את עסקת היבוא המסחרי שלכם כמה שיותר מראש, ברגע שתתכננו מראש, לא תצטרכו דברים בדחיפות, תדעו את הזמנים של האספקה ותוכלו להשתמש באופציית השילוח הזולה ביותר. תהליך יבוא לא מתוכנן, גורם להרבה בלת”מים, כל בלת”ם כזה יכול לעלות לנו כמה מאות או אלפי שקלים ולנגוס לנו ברווח של העסקה, לפעמים עד לכדי חוסר רווח או במקרה הרע הפסד. דעו את השלבים שאתם צריכים לעבור בתהליך, תכננו אותם בקפידה ושיהיה המון בהצלחה!

הרצאה אונליין חינם:
ככה מייבאים לישראל באסטרטגיה אחת פשוטה

בהרצאה נלמד:

הירשם בשידור עכשיו:

שיתוף בפייסבוק
שיתוף בוואטסאפ

עוד מאמרים בנושא:

נוצר באמצעות מערכת הקורסים של
 
סקולילנד

התחברות מהירה
באמצעות לינק חד פעמי

שלחו לי לאימייל

התחברות לאתר